Večer mjuzikla s Ines Tričković

.

Kao prateći bend nastupaju:

HRVOJE GALLER- KLAVIR

ZVONIMIR ŠESTAK- kontrabas

BORKO RUPENA- bubnjevi

Gosti večeri: Marko Vukić i Plesni Studio Step ‘n Jazz Dubrovnik


Repertoar: 

1. MEMORY

2. SUMERTIME

3. ŠTO ĆE BITI S NAMA SUTRA

4. BIG SPENDER

5. WHATEVER LOLA WANTS

6. EVERYTIME WE SAY GOODBYE 

7. I’M TELLING YOU I’M NOT GOING

8. MEIN HERR 

9. THE PHANTOM OF THE OPERA

10. CITY OF STARS 

11. LET THE SUNSHINE IN

12. ŽIVOT JE LIJEP

**Koncert je sufinanciran odobrenim bespovratnim sredstvima Turističke zajednica Grada Dubrovnika putem Javnog poziva za kandidiranje manifestacija za dodjelu potpora iz programa “Potpore za turističke manifestacije” u 2024. godini.



Ines Tričković kratka biografija:

Rođena je 1982. godine u Dubrovniku. Njeno glazbeno putovanje započelo je na nekonvencionalan način. Odrastajući u ratom uništenom Gradu, učila je glazbu i jazz slušajući Chet Baker, Milesa Davisa, Johna Coltranea, Toma Jobima, Ellu Fitzgerald i Billie Holiday, te pod povremenim mentorstvom profesora saxofona Antuna Simatovića.

Bez dana glazbene škole, ova samouka pjevačica postala je jedna od najcjenjenijih jazz pjevačica u Hrvatskoj i inozemstvu. U svojoj karijeri do sada je nastupila na preko 3000 koncerata širom svijeta i surađivala je Jaarmom Saarijem, Ted Lo, Aaronom Goldbergom, Mikaelom Jacobssonom, Gilad Hekselmanom, Marcus Gilmoreom, Goranom Končarom, Zvjezdanom Ružićem, Julian Shoreom, Brian Girleyem, Krunom Levačićem, Edd Lo, Chris Carpiom, Lukom Žužićem, Eddie Luisom, The Jewsers, Detour, Goranom Končarom, Zvjezdanom Ružićem, Big Bendom HRT-a, Sašom Nestorovićem, Dubrovačkim Simfonijskim orkestrom, Mariom Igrecom i mnogim drugima.

Neki od festivala i projekata na kojima je nastupala su: Liburnia jazz festival, Samoborski jazz festival, Triko Cirkus Tatar, kazališni klaun teatar The Nightingale u režiji Lee Delong, mjuzikli Dan od Amora I Ivana Rock bajka u režiji Vlada Štefančića, Le Petit Festival du Theatre, Runjičeve večeri, Hong Kong međunarodni jazz festival, OCT loft Jazz festival u Shenzhenu, Safed međunarodni glazbeni festival (Izrael), Beishan World Music i jazz festival, Macau književni festival-Script Road, Novigradske ljetne jazz večeri, Dubrovacke ljetne igre, Jazzarella jazz festival, Vip jazz festival Zagreb,, na koncertnoj seriji All Souls at Sundown New York, Kazalište Marina Držića Tramvaj zvan žudnja u režiji Paola Tišljarića, itd.

S njezinim sekstetom objavila je album ”Runjic in Blue”, kojeg je kritika proglasila jednim od najsuvremenijih jazz vokalnih albuma ikada snimljenih u Hrvatskoj, a 2014. nagrađena je najvišom hrvatskom glazbenom nagradom ”Porin” za najbolju jazz izvedbu godine.

U svibnju 2014. sudjelovala je kao prvi hrvatski jazz umjetnik u prestižnom jazz koncertnom ciklusu “All Souls At Sundown” u unitarnoj crkvi na Manhattanu u New Yorku u pratnji poznatog jazz pijanista Aarona Goldberga.

U travnju 2015. snimila je novi album u New Yorku “Tales of quiet lands and other stories” u suradnji sa Brian Girley, Julian Shore, Gilad Hekselman, Shin Sakaino i Kolja Gjoni.

6. travnja 2016. godine nastupila je kao headliner s koncertom “Ines Tricković & Friends ” u prestižnoj dvorani Carnegie Hallu u New Yorku, pred punim gledalištem, gdje je nastupala s nekim od najpoznatijih jazz glazbenika sadašnjice poput legendarnog jazz bubnjara Marcusa Gilmore- a i gitariste Gilad Hekselman-a.

Od 2011. godine predstavljala je Hrvatsku na festivalima diljem jugoistočne Kine, Hong Konga i Macau-a (Hong Kong International jazz festival, Shenzhen jazz festival OCT loft, Beishan jazz & world music festival, Script Road art festival Macau etc) te napravivši tamo zavidnu karijeru, postala je 2016-te godine stalni gost-predavač na CMI MUSIC INSTITUTE, jazz akademiji u Zhuhai-u, KINA.

2018. godine pokrenula je projekt “Homage to Erik Satie” spoj klasicne glazbe i jazza. Uzevši instrumentalne skladbe za klavir Erik Satie-a iz opusa Gnossienne i Gymnopedie. Sama Ines napisala je sve tekstove na Satijevu glazbu, pa je u ovom projektu u dvostrukoj ulozi, autora i izvođača. U projektu okuplja okosebe kremu hrvatske i svjetske jazz i klasične glazbe – violinista Gorana Končara, klavirista Zvjezdana Ružića, violončelisticu Ljerku Končar Gamulin.

2019. godine izvedena je svjetska premijera “Homage to Erik Satie Symphony“ programa s Dubrovačkim simfonijskim orkestrom u Kneževom Dvoru. Radi se dvostrukoj svjetskoj premijeri. I to prvi put u povijesti opus Gnossienne je orkestriran te pjevan uz autorske tekstove Ines Tričković I aranžmane Petrosa Klampanisa, uz jazz pristup.

Živi i radi na relaciji Macau-Hong Kong- Dubrovnik.

Skip to content