Glazbeno-scenski program za cijelu obitelj
U spomen na akademika Luka Paljetka (1943. – 2024.)
U čast jednom od najvećih pjesnika u cjelokupnoj Hrvatskoj književnosti Luku Paljetku, a u povodu prve godišnjice njegove smrti, izvest će se glazbeno-scenski program za djecu, mlade i cijelu obitelj – Miševi i mačke naglavačke, po motivima njegova amblematskog klasika.
Skladatelj Dubravko Detoni, Paljetkov dugogodišnji prijatelj i suradnik, stvorio je glazbenu adaptaciju ove bezvremenske zbirke stihova koja će – u interakciji pripovjedačice i instrumentalista – oživjeti svijet čudesnih likova, vedrog humora i duhovite mudrosti.
Publiku očekuju zgode i nezgode mačke koja je mnogo jela i pila, klavira kojem je pukla jedna žica i miša kojeg je stalno lovila.
U izvedbi sudjeluju:
Sanja Grgina, naratorica
Katarina Kutnar, violina (miš)
Bruno Philipp, klarinet (mačka)
Krešimir Starčević, klavir (onaj kojem je pukla žica)
Djelo je nastalo na narudžbu Osorskih glazbenih večeri, a pod okriljem Hrvatske udruge glazbenih organizatora (HUGO) kreće na turneju po cijeloj Hrvatskoj u suradnji s nizom partnerskih institucija diljem Hrvatske.